V četrtek, 15. 2. 2024 je na naši šoli potekal prvi šolski ples po več kot 10 letih. Odvijal se je med 17. in 19. uro v šolski avli. Ples smo z učitelji organizirali devetošolci in s pobiranjem vstopnine smo zbirali denar za izlet ob zaključku zadnjega razreda osnovne šole. Zbrali smo kar 138,00 evrov. Avla, ki se je hitro spremenila v plesišče, je bila okrašeno v smislu valentinovega, glasbo pa nam je predvajal učitelj zgodovine, Jakob Drmota. Plesa se je udeležilo okoli 60 učencev 7., 8. in 9. razreda. Seveda pa bi bilo zelo utrujajoče dve uri samo plesati, zato smo učenci z glasovanjem izvolili kralja in kraljico plesa (Ema Mušič in Urh Kejžar), ki sta imela tudi svoj ples. Dogodek je bil zelo zabaven in upamo, da bomo lahko to tradicijo nadaljevali še prihajajoča leta.

zapisala Brita Bajt, 9.e